mammut

تاریخچه شرکت ماموت

گروه صنعتی ماموت از سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را در زمینه تولیدانواع تریلر و ساندویچ پانل در زمینی به مساحت ۲ هکتار آغاز نمودو اکنون پس از گذشت دو دهه فعالیت مستمر به عنوان تخصصی ترین تولید کننده انواع تریلر ، کاربری های تجاری و ساندویچ پانل خانه های پیش ساخته و کانکس در خاورمیانه شناخته می شود. اخذنمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش اسکانیا در ایران موجب گســترش فعالیت های گروه صنعتی ماموت به حوزه های خودروهای تجاری گردید ، کسب رتبه اول رضایتمندی مشتریان طی چهار دوره متوالی مبین توفیق ما در این زمینه است هدف ما در گروه ماموت این است که در((کار خود بهترین باشیم))و این امر راه گشای ما درطراحی و تولید محصولاتی متمایز از جمله با کیفیت ترین و امن ترین تریلرها،مقاوم ترین ساندویچ پانل ها، انواع کانکس های مسکونی و کارگاهی، اتاق های ایزوله و اتاق های حمل بار، سازه های سنگین فلزی و سوله و همچنین کشنده ها و کامیون های اسکانیا می باشد .

هدف ما در گروه ماموت این است که در((کار خود بهترین باشیم))و این امر راه گشای ما درطراحی و تولید محصولاتی متمایز از جمله با کیفیت ترین و امن ترین تریلرها،مقاوم ترین ساندویچ پانل ها، انواع کانکس های مسکونی و کارگاهی، اتاق های ایزوله و اتاق های حمل بار، سازه های سنگین فلزی و سوله و همچنین کشنده ها و کامیون های اسکانیا می باشد کارخانه ماموت در دبی امارات نیز به عنوان بزرگترین کارخانه بتن دنیا و کارخانه سازه ماموت واقع در کرج و کارخانه تولید اسکانیا واقع در کاسپین قزوین و همچنین از کارخانه قطعات پیش ساخته بتن مهرسا در بم نام برد.

سال ۱۳۷۰ – ۱۳۷۵

گروه صنعتی ماموت از سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را در زمینه تولیدانواع تریلر و ساندویچ پانل در زمینی به مساحت ۲ هکتار در صنعت این مرز بوم آغاز کرد و ازسال ۱۳۷۱ تا سال ۱۳۷۳ شروع به تولید تریلر های سبک (تریلرچادری و تریلرکفی ) در سالن های مونتاژ قدیم نمود و همزمان نیز شروع به توسعه کارخانه وآغاز ساخت سالنهای تریلرسازی و سالن قطعه سازی نمود.
در فاصله زمانی سالهای ۷۲ و ۷۳ برای اولین بار در کشور شروع تولید محصولی جدید به نام ساندوچ پانل های سقفی و دیواری و نورد ورق های رنگی در سالن مونتاژ قدیم و نیز اقدام به توسعه و ساخت ابتدایی سالن های پانل سازی نمود .
ماموت جهت تکمیل طرح توسعه کارخانه در سالهای ۷۳ لغایت ۷۵ نسبت به تکمیل سالن های پانل سازی و تولید انبوه ساندویچ پانل پیوسته و نا پیوسته سردخانه ای و همچنین تولید اتاق های ایزوله (اتاق یخچالی / تریلر یخچالی / اتاق حمل بار) اهتمام ورزید.

سال ۱۳۷۵ – ۱۳۸۰

ماموت در سالهای ۱۳۷۵ لغایت ۱۳۷۶ تصمیم به توسعه سالن های تریلر سازی و ایجاد بخش هایی مانند شات پلاست و سالن رنگ و قسمتی از سالن مونتاژ نهای تریلر جهت انجام بهتر روند تولید گرفت بعد از انجام این پروسه جهت تکمیل سبد محصولات طی سالهای ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ با انجام مطالعات دقیق و استفاده از تکنولوژی روز دنیا تولید انواع تریلرهای سنگین کمرشکن ، کمپرسی ، ماشین بر و تریلرهای کفی لبه دار و تریلرهایی خاص و همچنین تولید کانکس های مسکونی واداری و اتاق های حمل باری پانلی ( آشپزخانه سیار و نانوای سیارو…) را آغاز نمود. همچنین برای اولین بار در کشور سالن های مجهز جهت گارانتی محصولات تولیدی نیز ایجاد گردید.

سال ۱۳۸۰ – ۱۳۸۵

طی سال های ۱۳۸۰ لغایت ۱۳۸۲ ماموت روند روبه رشد خود را ادامه داد و با ورود به صنعتی جدید به راه اندازی تولید انواع سازه و سوله و استراکچر های فلزی اقدام ورزید و همینطور در سال های ۱۳۸۲ لغایت ۱۳۸۵ نسبت به تکمیل روند توسعه و کامل تر شدن محصولات در پخش حمل و نقل کشور نسبت به راه اندازی خط تولید تریلر تانکر با مدرنترین دستگاه های روز دنیا گرفت .

سال ۱۳۸۵ – ۱۳۹۰

در سال ۱۳۸۵ با ورود شرکت ایرانسل به ایران ماموت بعنوان شرکتی توانمند که توان انجام ساخت و تولید انواع شلتر های مخابراتی و کانکس های سنگین و راه اندازی سایت های مخابراتی را دارد جهت همکاری با ایرانسل انتخاب گردید و تا سال ۱۳۸۸ ساخت و تجهیز کلیه سایت های مخابراتی ایرانسل را باتمام رساند و تا به امروز نیز سرویس و نگهداری و خدمات سایت ها در کل کشور برعهده ماموت می باشد.
یکی از اتفاقات مهمی که در سالهای۱۳۸۷ لغایت ۱۳۹۰ در پیشبرد توسعه ماموت و صنعت حمل و نقل کشور تاثیری بسزا داشت دریافت نمایندگی فروش و تولید انحصاری اسکانیا در ایران بود که با ایجاد شرکت ماموت دیزل و کارخانه تولید اسکانیا در کاسپین قزوین و ایجاد شبکه نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در ایران و همچنین تاسیس شرکت هاگ بار بعنوان بازوی حمل و نقل گروه صنعتی ماموت و ارائه خدمات در این حوزه چه در داخل کشور و هم در سطح منطقه را می توان برشمرد.
علاوه بر این در سال ۱۳۹۰ سالن های کمرگ در نمایندگی ۵۰۱۰ ماموت ساخت و افتتاح گردید.

سال ۱۳۹۰ – ۱۳۹۳

از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۳ گروه صنعتی ماموت ضمن توسعه سالنهای مونتاژ اتاق‌های حمل بار و کانکس، خطوط تولید ساندویچ پانل را راه‌اندازی نمود و همزمان سالن‌های جدید جعبه‌سازی، فایبرگلاس و ساخت اتاق‌های ایزوله را به بهره‌برداری رساند. از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ در نمایندگی ۵۰۱۰ ماموت جهت رفاه پرسنل سالن ورزشی سرپوشیده و مدرن احداث شد و همزمان نیز برای ارتقای دانش نیروهای فنی و مهندسی دانشگاه علمی کاربردی در این مجتمع تأسیس گردید.

سال ۱۳۹۳ – ۱۳۹۷

در سال ۱۳۹۴ گروه صنعتی ماموت جهت پیشبرد اهداف بلند مدت خود به عنوان یک گام مهم مجتمع صنعتی پیلسان را که یکی از زیر مجموعه‌های گروه است، با هدف تولید و عرضه انواع کامیون، کشنده‌ و تریلرهای ارزان قیمت در بازار ایران تأسیس نمود. از آخرین اقدامات صورت گرفته می‌توان به توسعه سالن‌های تریلرسازی بر مبنای طرح U اشاره نمود که منطبق با آخرین استانداردهای جهانی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *