تریلر کمپرسی 34 متر مکعبی

تریلر کمپرسی ۳۴ متر مکعبی اروم تریلر


معرفی تریلر کمپرسی ۳۴ مترمکعبی

کمپرسی ها ماشین آلاتی مخصوص هستند که در دو مدل سنگین ( کاربری معدنی ) و فوق سبک( کاربری کشاورزی ) قابل تولید می باشد. این دو مدل کمپرسی از لحاظ قطعاتی که برای آنها به کار رفته است مانند محور، زیربندی و تناژ باری با یکدیگر متفاوت هستند و مشتریان عزیز می توانند بر حسب دلخواه و نیاز خود هر کدام از این دو نوع کمپرسی را سفارش دهند. کمپرسی ها معمولا برای حمل مواد معدنی و غیر معدنی نظیر شن، ماسه، سنگریزه، آهک و غیره و همچنین برای انتقال مواد فله کشاورزی اعم از ذرت، گندم، جو به مکانهای دیگر کاربرد گسترده ای دارند.

فولادهایی با استحکام بسیار بالا(S500MC)همراه با جوش C02 اتومات در فیکسچرهای مخصوص برای ساخت شاسی و قطعات فلزی این نوع کمپرسی استفاده شده است که باعث می شود این نوع کمپرسی در برابر عوامل محیطی مقاومت بسیار بالایی داشته باشند و از خوردگی و پوسیدگی شاسی این کمپرسی ها در اثر استفاده طولانی مدت جلوگیری کرده و برای آن دسته از افرادی که به دنبال تجهیزاتی با کیفیت و طول عمر بسیار بالا هستند یکی از بهترین گزینه ها می باشد. دیواره های اتاق این نوع کمپرسی دارای ضخامت ۴ ملیمتری هستند و با استفاده از تیرکهای مورب فولادی (S500MC) تقویت شده اند همچنین قسمت کف این نوع کمپرسی با ضخامت ۵ میلمتری و رامهای خاصی از جنس فولاد(S500MC) برای ساخت آنها به کار رفته است.

به منظور تولید کمپرسی ها از سامانه های هیدرولیکی که متشکل از پمپ، مخزن و لوله کشی و اتصالات هستند، بهره گرفته شده است. مجموعه این امکانات در این کمپرسی فرایند تخلیه بار را برای کمپرسی ها آسان نموده است و این موضوع یکی از مهمترین مزیت های تریلرهای کمپرسی است که توانسته طرفدرارن بسیار زیادی را به خود اختصاص دهد. درب عقب این نوع کمپرسی هم از طرفین و هم به صورت معلق قابلیت باز و بسته شدن دارد و خریدار براساس سلیقه و نوع فعالیتی که قصد دارد با استفاده از این وسیله انجام دهد می تواند هر کدام از این درب ها را برای تریلی مورد نظر خود سفارش دهد.

مشخصات فنی تریلر کمپرسی ۳۴ متر مکعبی

نوع محور۳ عدد محور ۹ تنی دیسکی یا کاسه اروپایی با محور جلو تجهیز شده به سیستم بالارونده
رنگ شاسیاز نوع شات بلاست شده بوده و با استاندارد SA.2.5 کاملا مطابقت دارد، در مرحله ی بعدی با مواد مخصوصی شستشو داده شده و در مرحله ی آخر با رنگی از جنس پلی یورتان پوشانده می شود.
سیستم ترمزاز نوع Wabco یا Knorr تولید کشور آلمان به همراه شیر سنگین و سبک اتوماتیک به همراه بوستر جفت و دارای سیستم EBS وRSP (سیستم الکترونیکی ضد بلوکه ترمز و ضد واژگون شدن)
پایه توقفمارک SAF تولید کشور آلمان همراه با ظرفیت دینامیکی ۲۴ تن و استاتیکی ۵۰ تن
سیستم برقدارای کلید ۷ پل و ۱۵ پل با خط برق ۲۴ ولت چراغهای عقب و بغل مارک ASPOCK تولید شکور اتریش و لامپهای LED به همراه سیستم های هشدار دهنده عقب که با استاندارد چهانی کاملا مطابقت دارد.
رینگ
لاستیک
۶ عدد رینگ یک تکه ۲۲.۵*۱۱.۷۵
۶ حلقه لاستیک ۳۸۵.R22.5 مجهز به گارانتی شرکت تولید کننده
میل ریشیک عدد ۲ اینچ SAF تولید کشور آلمان به همراه فلنج
زیر بندیاز نوع بالنی همراه با سیستم تعلیق بادی به همراه کمک های مخصوص که می توان ارتفاع تریلر را به راحتی تنظیم نمود.
جکتلسکوپی پنج طبقه ( ۱۷۰-۱۹۰ بار) اروپایی با متعلقات مربوطه
سایر تجهیزاتبالابر محور جلو از نوع اتومات
۱عدد منبع آب استیل ۶۰ لیتری
۱عدد نردبان ۳ پله کشویی در عقب
۱عدد نردبان گالوانیزه در قسمت جلو
۱عدد دنده پنج
تجهیز شده به قفل پارک
سپر عقب ثابت
دارای ۶ عدد گلگیر نیم دایره به همراه ۲ عدد شل گیر
۱عدد جعبه و جای کپسول آتش نشانی
زاپاس بند گالوانیزه
مجهز به استاندارد و گواهی بازرسی جوش و کنترل ابعادی و تست هیدرولیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *