تانکر حمل سوخت اروم تریلر

تریلر تانکر حمل سوخت اروم تریلر

تریلرهای تانکر همان طور که از نامش پیداست جهت حمل بارهای مایع یا گاز مانند گاز مایع، سوخت مایع و گاز آمونیاک دارد. تریلرهای تانکر صرفا جهت حمل مایعات اشتعال زا مانند بنزین، گازوئیل، مازوت و نفت سفید طراحی و تولید شده‌‌اند. این تریلرها به دلیل تنوع زیاد بارهای مایع، در مدل‌های مختلف عرضه می‌‌شوند ساختار داخلی نیز بسته به نوع مایع یا گازی که تریلرها برای حمل و نقل طراحی شده‌اند متفاوت است.

گاز مایع یا ال پی جی، ترکیبی از دو گاز هیدروکربنی بوتان و پروپان بوده که اغلب کاربرد گرمایشی به عنوان سوخت وسایل نقلیه و یا به عنوان گاز خنک کننده در وسایل سرمازا همچون یخچال و فریزر استفاده می‌‌شود.

گاز آمونیاک نیز کاربرد گسترده‌‌ای دارد و در صنایعی همچون فولاد، سخت کاری، جوشکاری اتمی با هیدروژن، لحیم کاری، استخراج فلزات مانند مس، نیکل، مولیبدن و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جهت حمل سوخت‌هایی همچون بنزین، گازوئیل و نفت سفید از ورق‌های فولاد کربنی، جهت حمل بهداشتی مایعات از فولاد ضد زنگ (استیل) و حمل سوخت‌هایی مانند سوخت هواپیما از آلومینیوم استفاده می‌شود بنابراین جهت حمل موادی که خاصیت خورندگی دارند بهترین راه کار استفاده از پوشش‌های ضد خوردگی در بدنه داخلی تانکرها می‌باشد.

فولاد کربنی از استحکام بالایی برخوردار بوده و به راحتی آسیب نمی‌بیند، جوشکاری فولاد کربنی آسان است و کمتر در معرض ترک خوردگی قرار دارد. آلومینیوم نیز از نظر وزن سبک تر از فولاد است و می‌تواند بار مایع بیشتری را تحمل کند اما مقاومت کمتری داشته و مستعد ابتلا به ترک است همچنین جوشکاری صفحات آلومینیومی سخت تر بوده و گران تر از فولاد هستند.

تخلیه مایعات در این تریلرها بسیار راحت بوده و با استفاده از وزن خود مایع و یا به کمک موتور پمپ انجام می‌شود.ایمنی در تانکرهای اروم تریلر با استفاده از تمهیداتی از قبیل موج‌گیرها، سیستم‌های ضد واژگونی RSP، تعبیه سر ریز،تعبیه مسیر برگشت بخار و حمل تحت فشار مثبت رعایت شده است. مخازن نیز ممکن است تحت فشار یا بدون فشار، عایق و یا بدون عایق باشند. تریلرهای تانکر به دلیل مقرون به صرفه بودن و امعطاف پذیری در سراسر جهان بسیار گسترده هستند.

شیرآلات در تریلرهای تانکر مجهز به سیستم پنوماتیکی هنگام تخلیه و بارگیری که شامل ۳ عدد شیر تخلیه، ۳ عدد سوپاپ تخلیه، ۳ عدد دریچه، ۳ عدد سوپاپ بخار، و ۱عدد شیر بخار است. تریلرهای تانکر حمل سوخت که برای حمل یک بار طراحی شده‌اند دارای یک محفظه هستند در حالی که آنهایی که چندین بار را حمل می‌کنند در مخازن خود دارای تقسیمات داخلی هستند. این کار هزینه حمل و نقل را کاهش داده و باعث صرفه جویی در مصرف سوخت تریلر نیز می‌شود، حمل و نقل هر مایع در یک تانکر متفاوت گران‌تر و ناکارآمد است.

همچنین این تریلرها دارای کیت کنترل سیستم بارگیری و تخلیه و قطع کن اضطراری نیز می‌‌باشد. از عوامل متمایز کننده تریلرهای تانکر می‌توان به شکل مخزن، نوع بار حمل یک تریلر و اندازه آن اشاره کرد سایر عوامل متمایز کننده، قابلیت تبرید، قابلیت فشار و مقاومت در برابر اسید است.تریلرهای تانکر را جهت افزایش پایداری به شکل‌های دایره، مستطیل و بیضی شکل می‌سازند.

متعلقات

منبع آب ۶۰ لیتری استیل
بالابر محور جلو به صورت اتومات
پله در قسمت عقب
جای کپسول آتش نشانی
۱ عدد جعبه ابزار

مشخصات فنی

مشخصات فنی در تربلرهای تانکر مشابه بوده تنها تفاوت آنها در ساختار مخزن تانکرهای حمل سوخت با تانکرهای حمل گاز مایع و گاز آمونیاک می‌باشد.

ابعادطول ۱۱۵۰۰ میلی متر
عرض ۲۵۵۰ میلی متر
ظرفیت ۵۰۰۰۰ لیتر
ساختار شاسیشاسی و قطعات ساخته شده از فولاد مستحکم
نوع محور۳ عدد محور ۹ تنی دیسکی یا کاسه‌ای اروپایی
ساختار مخزن تانکر حمل سوختاز ورق فولادی مخصوص ST37 به ضخامت ۴ میلیمتر و دارای ۳ محفظه جداگانه / جوش بدنه تانکر و عدسی ها با استفاده از جوشکاری اتومات با دستگاههای پیشرفته بصورت آببند و یکپارچه به همراه آزمایش های لازم کیفیت جوشکاری
ساختار مخزن تانکر حمل گاز مایع و گاز آمونیاکجنس بدنه و عدسی ها از فولاد مخصوص P460NL2 و P355NL2 بر اساس استاندارد اروپا با ضخامت ۱۰ و ۱۲ میلی متر
جنس بدنه و عدسی ها از فولاد مخصوص A516Gr70 بر اساس استاندارد آمریکا با ضخامت ۱۴ میلی متر
سیستم ترمزKnorr یا wabco آلمانی به همراه بوستر جفت و سیستم ebs و rsp
لاستیک۶ حلقه لاستیک

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از سایر انواع تریلرهای گروه تولیدی اروم تریلر به صفحه مربوطه در سایت تراکس تریلر مراجعه فرمایید. از همراهی شما سپاسگزاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *